5 produktów niezbędnych dla każdego majsterkowicza.

2023-07-20

Jeśli motoryzacja to Twoje hobby, zdarza Ci się „ulepszać” przedmioty wokół siebie albo jesteś domowym bohaterem i złotą rączką, ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy 5 produktów, bez których żaden szanujący się majsterkowicz nie może się obejść. Mają one też inną wspaniałą cechę – wszystkie znajdziesz w naszym sklepie! A oto one:

Po pierwsze, opaski zaciskowe, tzw. trytytki.

Porządki w przewodach? Montowanie wiszących doniczek? A może zawieszenie banneru wyborczego? Do tych wszystkich celów są niezastąpione! Najlepiej wytrzymałe i dobrej jakości, w wygodnym opakowaniu. Pamiętaj, że rozmiar ma znaczenie: najmniejsze utrzymają obciążenie do 8 kg (np. 2,5 x 250), największe aż do 22 kg (360 x 4,8). Wybierz rozmiary najodpowiedniejsze do przewidywanych zastosowań i zaopatrz się w swój zestaw już teraz. 

Po drugie, izolacje - rury termokurczliwe i taśmy izolacyjne. 

Odpowiednie zabezpieczenie przewodów gwarantuje, że wykonana instalacja będzie bezawaryjna i trwała. Warto uzupełnić swoje domowe warsztaty o zapas materiałów izolujących. Ubytek w izolacji przewodu łatwo uzupełnisz taśmą izolacyjną, ale jeśli potrzebujesz trwałego połączenia przewodów - rurki termokurczliwe nadadzą się idealnie jako dodatkowe zabezpieczenie konektorów. U nas znajdziesz również konektory skompletowane z izolacją. Potrzebujesz izolacji w kilku rozmiarach? Żaden problem! Ten zestaw sprawdzi się idealnie! Wolisz kolorowe? Najpopularniejszy rozmiar znajdziesz tutaj.

Po trzecie, bezpieczniki. 

Zadaniem bezpieczników jest przerwanie przepływu prądu w wypadku przeciążenia instalacji. Brzmi jak: to po prostu trzeba mieć! W wypadku awarii, jeśli dojdzie do przepalenia bezpiecznika, konieczna będzie jego wymiana. Warto przygotować się na taką ewentualność. Najpopularniejszymi bezpiecznikami na rynku są te topikowe, ale spotkać można wiele innych rodzajów, np. ceramiczne, czy szklane. Jeśli potrzebujemy możliwości łatwego dostępu i demontażu bezpiecznika, najlepiej zainwestować w dedykowaną obudowę/gniazdo bezpiecznika. Do uniwersalnych bezpieczników typu UNI polecamy nasz bestseller, czyli obudowę hermetyczną z wiązką. Jest to obudowa najwyższej jakości, wyprodukowana przez renomowaną włoską markę – MTA, dedykowana do bezpieczników max. 30A. 

Po czwarte, łączniki i szybkozłączki. 

Wymiana uszkodzonego przewodu w aucie może być szybka, łatwa i przyjemna. Nie wierzysz? Uzupełnij swoją skrzynkę z narzędziami o zestaw łączników i przekonaj się, że to proste jak drut i nie wymaga lutowania!  W zależności od oczekiwanego rezultatu (lub ulubionego koloru ;-))  wybierz spośród mosiężnych, izolowanych i termokurczliwych. Pamiętaj, przede wszystkim znajdź łącznik odpowiedni do posiadanego rozmiaru przewodu. Szczególnie polecamy łączniki termokurczliwe, które po podgrzaniu ściśle przylegają do przewodu, tworząc trwałe i szczelne połączenie. Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz szybkozłączkę! Dostępne w dwóch najpopularniejszych rozmiarach, świetnie nadadzą się do połączenia przewodów, jeśli nie dysponujesz odpowiednim narzędziem do zaciśnięcia łącznika. Po prostu włóż odizolowane przewody i zamknij. To takie proste!  Nie masz przewodu? Żaden problem, wybierz nasz zestaw naprawczy!  

Po piąte, uniwersalne złącza. 

Wykonanie prostych instalacji elektrycznych np. montażu lampy „taxi”może być całkiem przyjemną przygodą. Użycie odpowiedniego złącza umożliwi sprawne włączanie i rozłączanie instalacji, po prostu „klik” i gotowe! Złącza skompletowane są w taki sposób, aby nawet bez specjalistycznego sprzętu można było je łatwo zamontować. Największą popularnością cieszą się złącza 2-pinowe, ale jeśli Twoja instalacja wymaga podłączenia większej ilości przewodów, znajdziesz u nas 6, a nawet 11-pinowe. Nie musisz o niczym pamiętać, w kompletach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! A zatem do dzieła!

A Ty bez czego nie wyobrażasz sobie zestawu dla złotej rączki? Jeśli bardzo chcesz, ale nie wiesz, jak wykonać prostą instalację lub nie potrafisz wybrać odpowiedniego produktu żeby ją naprawić, skontaktuj  się z nami, nasza serdeczna obsługa pomoże Ci rozwiązać problem.

Polecane

pixel