Obudowa bezpiecznika, mały poradnik.

2024-09-23
Obudowa bezpiecznika, mały poradnik.

Gniazdo, czyli co?

         Czy wiesz czym różni się obudowa bezpiecznika i gniazdo bezpiecznika? Niczym! To nazwy stosowane wymiennie na element instalacyjny, w którym można umieścić bezpiecznik (ang. Fuse holder). Jeśli można w nim zainstalować więcej niż jeden bezpiecznik, taki produkt nazywamy skrzynką bezpieczników. Zanim skupimy się na tym, dlaczego warto wyposażyć swoją instalację w takie obudowy, przyjrzyjmy się ich rodzajom.

Rodzaje gniazd/obudów bezpieczników.

         

 

         Ze względu na rodzaj bezpiecznika, w naszej ofercie obudowy dzielimy na:
-obudowy bezpieczników płaskich uniwersalnych (najpopularniejsze bezpieczniki, najlepiej sprzedające się obudowy)
-obudowy bezpieczników płaskich mini,
-obudowy bezpieczników płaskich maxi,
-obudowy bezpieczników mega (bezpiecznik przykręca się do obudowy za pomocą dołączonych do zestawu nakrętek)
-obudowy bezpieczników midi (tak jak w przypadku bezpiecznika mega, bezpiecznik midi jest przykręcany)
-obudowy bezpieczników taśmowych,
-obudowy bezpieczników cylindrycznych.
         Ze względu na specjalne moce, możemy natomiast podzielić je na:
-obudowy z przewodami (łatwo połączyć je z instalacją), np. kat. 1115,
-obudowy hermetyczne (zabezpieczają bezpiecznik przed wilgocią, pyłem, wstrząsami), np. nasz top sprzedaży, czyli kat. 322/2,
-obudowy z kapturkiem (zapobiegającym niekontrolowanemu wysunięciu się bezpiecznika), np. kat. 095,
-obudowy z zaczepem (istnieje możliwość połączenia obudów), np. kat.122
-tzw. bypass, czyli rozgałęźnik umożliwiający podpięcie dwóch bezpieczników do jednego gniazda, np. kat. 899,
-skrzynka bezpieczników, w której można umieścić kilka sztuk, np. kat. 436.

Tyle o teorii a teraz praktyka.

           W jednym z naszych wpisów omawialiśmy już rolę bezpieczników w układach elektrycznych. Przypomnijmy tylko, że bezpieczniki są niezastąpione w ochronie instalacji. Przekroczenie ich określonej wartości prądowej (która zawsze jest wskazana na bezpieczniku, a dla ułatwienia producenci wprowadzają również odróżnienie kolorystyczne, a poszczególne amperaże mają różne piękne kolory) uruchamia system alarmowy – bezpiecznik przepala się i przerywa obwód elektryczny. Nasza instalacja jest cała i zdrowa, należy tylko wymienić bezpiecznik. Tutaj właśnie pojawia się ona, obudowa doskonała. Wygodne gniazdo bezpiecznika samochodowego zapewnia szybki dostęp do spalonego bezpiecznika i jego sprawną wymianę (o ile zadbaliśmy o to, żeby mieć zapas bezpieczników). Takie gniazdo powinno być wyposażone w kapturek, który chroni bezpiecznik przed wysunięciem się, a dodatkowo stanowi barierę przed wilgocią, kurzem i innymi zabrudzeniami. Gniazda bezpieczników, które znajdziesz w naszej ofercie to obudowy najwyższej jakości, zapewniające możliwość wielokrotnej wymiany bezpieczników. Niedawno uzupełniliśmy naszą ofertę zestaw chwytaków, dzięki którym wymiana bezpiecznika będzie jeszcze łatwiejsza!

         Podsumowując, obudowy bezpieczników przydadzą się w każdej instalacji i kropka. W teamie z bezpiecznikiem stanowią układ, któremu żadne przeciążenia i zwarcia niestraszne. Ta drużyna chroni naszą instalację 24/7 i nie trzeba jej płacić!  
         Jeśli nie wiesz, jak dopasować obudowę do bezpiecznika, skontaktuj się z nami, nasi doradcy chętnie pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt

Polecane

pixel